twitter


Aanbieding

Advertentie

Vòòr het derde jaar televisie kijken heeft een negatief effect op de cognitieve ontwikkeling in de daaropvolgende levensjaren. Die conclusie volgt uit onderzoek van Zimmerman & Christakis van de universiteit van Washington.





Zimmerman en zijn collega analyseerden gegevens van een langlopend onderzoek, dat startte in 1986. Daarbij werden 11.000 kinderen gevolgd. Zo werden de cijfers voor rekenen/wiskunde, begrijpend lezen vastgesteld, wat werd afgezet tegen het aantal uur dat de kinderen tv keken. De analyse wees op een negatieve samenhang. Hoe meer uren tv vòòr het derde jaar, hoe slechter de latere leerresultaten.

Overigens bleek 59% van de kinderen jonger dan twee gemiddeld 1,3 uur per dag tv te kijken, hoewel er geen programma’s voor deze jonge groep zijn gemaakt.

Onderzoeksresultaten laten daarnaast ook zien dat tv kijken op de leeftijd van 3 tot 7 jaar wel gunstig kan uitpakken op het korte-termijn-geheugen en leesstrategie.



Uit ander onderzoek komt naar voren dat kinderen die op jonge leeftijd veel televisie kijken, later meer kans hebben om pestkoppen te worden.



Men stelt nu dat ouders erop moeten letten dat de inhoud van gekozen tv-programma’s goed is, in de zin van educatief en op de leeftijdsgroep afgestemd. Dan kunnen zij voorkomen dat de tv een probleem laat vormen met het leren. Tv kan zeker een positieve waarde hebben.



(Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine)

De link voor dit artikel: http://www.psycholoog.net/tv-verslechtert-leervermogen-van-jonge-kinderen/trackback


Comments are closed.