twitter


Aanbieding

Advertentie

Het aantal sigaretten dat een roker per dag oprookt is erfelijk bepaald. Of een jongere begint met roken, hangt voor een groot deel af van zijn omgeving.

Rokende vrienden en familieleden vergroten de kans dat iemand gaat roken. Die conclusies volgen uit een promotieonderzoek van Alkmaarder J. Vink.

Zij ondervroeg ruim 16.000 tweelingen en hun familieleden. Met DNA-onderzoek aan de hand van speekselmonsters achterhaalde zij op welke chromosomen de genen liggen die een rol spelen bij roken. Uit die analyse bleek dat verschillende genen een bijdrage leveren aan gevoeligheid voor nicotineverslaving. Iemand die deze genen bezigt, hoeft niet perse verslaafd te raken.

Rokers met een erfelijke aanleg kunnen volgens de onderzoekster nog steeds stoppen, al zal het voor hen waarschijnlijk moeilijker zijn.

(NWO)

De link voor dit artikel: http://www.psycholoog.net/rookverslaving-erfelijk-bepaald/trackback


Comments are closed.